Vilniaus miesto savivaldybė

Plotas 400 km²
Gyventojai 552 131

Vilniaus miesto savivaldybė apima Vilnių – Lietuvos sostinę ir didžiausią šalies miestą, Vilniaus apskrities, rajono ir miesto savivaldybės centrą. Tai ir arkivyskupijos centras, nuo 1579 m. – universitetinis miestas.

15 Objektų
6 Maršrutai
Rezultatų nerasta.
Lukiškių vienuolyno ansamblis Vilniuje
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Lukiškių dominikonų vienuolyno ir Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios statiniai užima teritoriją dabartiniame Vilniaus centre.

Vilniaus katedra vasarą
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Vilniaus Švento Stanislovo ir švento Vladislovo arkikatedra bazilika – tai svarbiausia visos šalies katalikų šventovė, didžiųjų krikščioniškų, tautinių ir valstybinių iškilmių vieta.

Bernardinai Vilniuje
5

Bernardinų vienuolyno ansamblis Vilniuje – išsiskyręs didumu ir puošnumu

Oginskių mauzoliejus kapinėse
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Oginskių šeimos koplyčia-mauzoliejus yra viena iš senesnių šeimos koplyčių Vilniaus Saulės kapinėse. Mauzoliejus klasicizmo stiliaus.

Oginskių rūmai
5

Oginskių rūmai – Lietuvos didikų Oginskių pastatyti rūmai, esantys Vilniaus senamiestyje, Arklių gatvėje. Rūmų pastatų kompleksas saugomas valstybės.

Vilniaus senamiestis iš oro
5

Oginskių koplyčia Vilniaus Šventųjų Jonų bažnyčioje. Koplyčios kaltinės geležies vartai buvo papildyti Oginskių herbu. Pietinėje sienoje įrengtos dviejų langų veidrodinės imitacijos, atitinkančios šiaurinės sienos langus.

Universiteto observatorija
5

Vilniaus universiteto observatorija yra viena seniausių Europoje ir primena mums didingus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.

Radvilų rūmai Vilniaus senamiestyje
5

Radvilų rūmai – pastatas Vilniaus senamiestyje, Vilniaus gatvėje. Šiuo metu čia veikia Lietuvos dailės muziejaus filialas.

Šv. Kazimiero koplyčia
5

Šv. Kazimiero koplyčia – barokinis šedevras Vilniaus katedroje. Meno žinovai Vilniaus katedrą vadina nuostabiu juvelyro žiedu, o Šv. Kazimiero koplyčią — to papuošalo brangakmeniu.

Vilniaus Kalvarijos iš oro
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Vilniaus Kalvarijos (Kalvarijų Šv. Kryžiaus) bažnyčia stovi Vilniaus Jeruzalėje, dešiniajame Neries krante. Bažnyčia vėlyvojo baroko stiliaus.

Čiurlionio namai Vilniuje iš oro
4.3

Čiurlionio namai yra memorialinė vieta Vilniaus senamiestyje, kur 1907–1908 m. gyveno ir kūrė lietuvių tautos genijus – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Gaono žydų muziejus Vilniuje
4

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus – vienintelis žydų muziejus Lietuvoje. Jame eksponuojami Lietuvos žydų meno kūriniai ir istorinės ekspozicijos.

Dievo gailestingumo šventovė
4

Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovė - seniau vadinta Švč. Trejybės bažnyčia

M. K. Čiurlionio kapas
3.6
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

M. K. Čiurlionio kapas Rasų kapinėse. Čiurlionis mirė 1911 m. Pustelnike, netolis Varšuvos, tačiau jo kūnas buvo pargabentas ir palaidotas Rasų kapinėse.

Filtras

Nemokamas įėjimas (13)
Gamta (0)
Istorinis (14)
Sakralinis (9)
Muziejus (3)
Architektūra (14)