Vilniaus apskrities muziejų kelias

Įvertinkite šį maršrutą
Apie maršrutą
Keliavimo būdas

Vilniaus apskrities muziejų kelias pritaikytas vos vieną dieną kelionei turintiems turistams. Tai puiki galimybė praleisti visą dieną išskirtiniuose muziejuose įsikūrusiuose netoli sostinės. Kelionė prasideda Liubavo dvaro muziejuje, kuris įkurtas unikaliame dvaro akmeniniame malūne. Tai unikali galimybė pažinti svarbiausią Lietuvos tradicinio pramoninio paveldo objektą, nes malūnas, kuriame gaminami miltai duonai, per amžius buvo žmogaus egzistencijos pagrindas.

Važiuojant toliau – pačiame Vilniuje įsikūrę M. K. Čiurlionio namai. Čia susipažinsite su M. K. Čiurlionio kūryba, autentiškoje memorialinėje aplinkoje.

Dar vienas objektas Vilniuje – Gaono Žydų muziejus, kuriame eksponuojamos istorinės ekspozicijos, meno kūriniai.

O maršruto pabaigai lieka desertas – iškilioji Trakų mūrinė pilis, kuri pakerės savo derme su Galvės ežeru bei pakvies užsukti ir susipažinti su viduje įkurtomis ekspozicijomis.

Maršrutu rekomenduojama keliauti automobiliu. Prieš planuodami savo kelionę atsižvelkite į tai, kad preliminarus laikas nurodytas prie maršruto yra rekomendacinio pobūdžio bei buvo apskaičiuotas atstumui nuo vieno objekto prie kito – visos kelionės galutinis laikas priklausys nuo Jūsų pačių ir laiko praleisto kiekviename iš objektų.

Objektai

Liubavo dvaro muziejus iš oro
4.1

Liubavo dvaro muziejus įkurtas unikaliame dvaro akmeniniame malūne. Šis dvaras yra vienas seniausių visoje Lietuvoje.

Čiurlionio namai Vilniuje iš oro
4.3

Čiurlionio namai yra memorialinė vieta Vilniaus senamiestyje, kur 1907–1908 m. gyveno ir kūrė lietuvių tautos genijus – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Gaono žydų muziejus Vilniuje
4

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus – vienintelis žydų muziejus Lietuvoje. Jame eksponuojami Lietuvos žydų meno kūriniai ir istorinės ekspozicijos.

Trakų pilis iš oro
5

Trakų pilis – vienintelė Rytų Europos pilis, pastatyta saloje. Tai pažangiausios XV a. fortifikacijos idėjos Galvės ežero saloje.