Istorinių Lietuvos objektų pažintinis kelias

Įvertinkite šį maršrutą
Apie maršrutą
Kelionės trukmė

Turistinis maršrutas sudarytas mažiausiai dviejų dienų kelionei. Tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos istorijos dalimis. Kultūriniai ir istoriniai objektai gana įvairūs, todėl net išrankiausi keliautojai ras kažką įsimintino.

Pažintinis kelias prasideda Anykščiuose, Lietuvos poeto ir kalbininko Antano Baranausko klėtelėje. Simboliška, tačiau tai pirmasis Lietuvos memorialinis muziejus. Toliau maršrutas driekiasi per įspūdingas gamtos ir istorijos šventoves – Dubingius ir Kernavę. Maršruto viduryje užsuksite į sostinę, pamatysite išskirtinę visame pasaulyje Trakų pilį, bei Lietuvos laikinąją sostinę – Kauną. Kelionės pabaigą vainikuoja vizitas vakarų Lietuvoje, pajūryje esančiuose objektuose: Tiškevičių dvare ir M.K. Čiurlionio name Palangoje.

Tai mažiausiai dviejų dienų maršrutas. Maršrutu rekomenduojama keliauti automobiliu. Prieš planuodami savo kelionę atsižvelkite į tai, kad preliminarus laikas nurodytas prie maršruto yra rekomendacinio pobūdžio bei buvo apskaičiuotas atstumui nuo vieno objekto prie kito – visos kelionės galutinis laikas priklausys nuo Jūsų pačių ir laiko praleisto kiekviename iš objektų

Objektai

Baranausko klėtelė tarp medžių
5

Lietuvos poeto ir kalbininko A. Baranausko klėtelė – vienas įdomiausių etnografinių Anykščių krašto paminklų, pirmasis Lietuvos memorialinis muziejus

Dubingiai ir tiltas iš oro
4.3

Archeologai tvirtina, kad archeologiniu požiūriu Dubingiai, tai viena įdomiausių vietų Lietuvoje. Čia surasta keli šimtai vertingų radinių.

Kernavės piliakalnis
5

Kernavė – unikali archeologinė vietovė. Tai miestelis Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje, Neries dešiniajame krante. Miestelis garsus Kernavės piliakalniais

Vilniaus katedra vasarą
4
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Vilniaus Švento Stanislovo ir švento Vladislovo arkikatedra bazilika – tai svarbiausia visos šalies katalikų šventovė, didžiųjų krikščioniškų, tautinių ir valstybinių iškilmių vieta.

Čiurlionio namai Vilniuje iš oro
4.3

Čiurlionio namai yra memorialinė vieta Vilniaus senamiestyje, kur 1907–1908 m. gyveno ir kūrė lietuvių tautos genijus – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Gaono žydų muziejus Vilniuje
4

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus – vienintelis žydų muziejus Lietuvoje. Jame eksponuojami Lietuvos žydų meno kūriniai ir istorinės ekspozicijos.

Trakų pilis iš oro
3.7

Trakų pilis – vienintelė Rytų Europos pilis, pastatyta saloje. Tai pažangiausios XV a. fortifikacijos idėjos Galvės ežero saloje.

Birštono piliakalnis
4

Birštono piliakalins yra vienas iš žinomiausių ir aukščiausių piliakalnių Lietuvoje. Čia stovėjo medinė pilis, saugojusi Trakų kunigaikštystę nuo kryžiuočių

Kauno pilis
2.9
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Kauno pilis yra seniausia išlikusi mūrinė pilis Lietuvoje. Nemuno ir Neries santakoje pastatyta pilis rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1361 m.

Tiškevičių dvaras
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Reprezentacinis Palangos grafų Tiškevičių dvaras pastatytas 1897 metais. Projekto autorius - Berlyne gyvenęs vokiečių architektas Francas Švechtenas

Čiurlionio namas Palangoje
5

M. K. Čiurlionio namas Palangoje – istorijos ir kultūros paminklas. Tradicinės architektūrinės raiškos dvigalis pastatas stačiakampio plano.

Žemėlapis
Informacija