Vasara jau įsibėgėja, tad nesnauskite ir praleiskite atostogas bei ilguosius savaitgalius turiningai! Jaunt komanda paruošė net penkis išskirtinius maršrutus, kuriuos spėsite apkeliauti per mažiau nei vieną dieną!

  1. Nemuno pažintinis kelias. Tai, ko gero, vienas iš gražiausių ilgųjų maršrutų Lietuvoje, puikiai iliustruojantis Lietuvos architektūros ir gamtos paveldo  darną. Kelias driekiasi nuo Palemono kalno, palei ilgiausią Lietuvos upę Nemuną ir iki pat šios upės žiočių.
  2. Vilniaus apskrities muziejų kelias. Vilniaus apskrities muziejų kelias pritaikytas vos vieną dieną kelionei turintiems turistams. Tai puiki galimybė praleisti visą dieną išskirtiniuose muziejuose įsikūrusiuose netoli sostinės. Kelionė prasideda Liubavo dvaro muziejuje, kuris įkurtas unikaliame dvaro akmeniniame malūne. Tai unikali galimybė pažinti svarbiausią Lietuvos tradicinio pramoninio paveldo objektą, nes malūnas, kuriame gaminami miltai duonai, per amžius buvo žmogaus egzistencijos pagrindas. Važiuojant toliau – pačiame Vilniuje įsikūrę M. K. Čiurlionio namai. Čia susipažinsite su M. K. Čiurlionio kūryba, autentiškoje memorialinėje aplinkoje. Dar vienas objektas Vilniuje – Gaono Žydų muziejus, kuriame eksponuojamos istorinės ekspozicijos, meno kūriniai. O maršruto pabaigai lieka desertas – iškilioji Trakų mūrinė pilis, kuri pakerės savo derme su Galvės ežeru bei pakvies užsukti ir susipažinti su viduje įkurtomis ekspozicijomis.
  3. Lietuvos dvarų pažintinis kelias. Tai palyginti neilgas vienos dienos pažintinis maršrutas skirtas artimesnei pažinčiai su Lietuvos dvarų istorija ir kultūra. Kelionė prasideda Liubavo dvaro muziejuje, kuris įkurtas unikaliame dvaro akmeniniame malūne. Tai unikali galimybė pažinti svarbiausią Lietuvos tradicinio pramoninio paveldo objektą, nes malūnas, kuriame gaminami miltai duonai, per amžius buvo žmogaus egzistencijos pagrindas. Taip pat aplankysite Zyplių, Gelgaudiškio, Jurbarko ir Kidulių dvarus. Paskutiniai kelionės objektai – išskirtiniai žemaičių krašto dvarai, bei Tiškevičių rūmai, kuriuose įsikūręs Palangos gintaro muziejus.
  4. Kuršių nerija.  UNESCO pasaulio pavelde esanti unikali Lietuvos dalis yra išskirtinė ne tik savo gamta, tačiau ir įspūdingu pritaikymu dviratininkams. Kuršių Nerijoje yra keliasdešimt kilometrų dviračiams skirtų takų. Į pusiasalį pėsčiuosius ir automobilius iš Klaipėdos kelia keltai.
  5. Pajūrio pažintinis maršrutas. Pajūrio pažintinis kelias gana ilgas, tačiau savo grožiu gali pakerėti net ir visko mačiusius keliautojus. Kelionė prasideda UNESCO paveldu laikomoje Kuršių nerijos gamtos oazėje, driekiasi link Klaipėdos sakralinių bei istorinių objektų, Palangos kurorto gamtos ir architektūros paveldo, ant Kuršių marių įrengtos Paukščių žiedavimo stoties ir baigiasi dviejomis savo grožiu ir istorija išsiskiriančiomis bažnyčiomis.