Puikus rudens oras kviečia keliauti ir džiaugtis saulėtais savaitgaliais gamtoje. Jaunt paruošė jums įdomių kultūros ir gamtos paveldo objektų sarašą jau šio savaitgalio kelionei:

  1. Nemuno delta. Prasideda žemiau Tilžės Nemuno vagai skylant į Giliją ir Rusnę. Gilija teka į pietvakarius per Rusijos teritoriją, o Rusnė toliau šakojasi į Atmatą ir Skirvytę. Tarp jųdviejų yra pagrindinė deltos dalis – 8 protakų suskaidytos salos. Nemuno delta, pakilusi vos kelis metrus virš jūros lygio, yra žemiausia Baltijos pajūrio žemumos dalis.
  2. Šv. Gertrūdos bažnyčia Kaune. Manoma, kad ši viena seniausių gotikinių Lietuvos bažnyčių išmūryta XV a. antrojoje pusėje. 1503 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras ją paskyrė Kauno parapinei bažnyčiai. Apie XVI a. vidurį pristatytas neaukštas bokštas. Bažnyčia gotikinė, kvadratinio plano, vienabokštė, su siauresne ir žemesne kvadratine presbiterija.
  3. Birutės kalnas ir jo aplinkos sakraliniai archeologiniai objektai. Vienas žymiausių ir plačiausiai tyrinėtų IX/X-XV a. Lietuvos pajūrio archeologinių paminklų. Manoma, kad nuo XIV a. tai dangaus šviesuliams stebėti skirtų stulpų ir kartu šventyklos vieta.
  4. Vytauto Didžiojo paminklas Veliuonoje. Minint Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto 500 mirties metines, Vytautui Didžiajam atminti Veliuonos centre 1930 metais pastatytas paminklas. betoninis paminklas Vytautui Didžiajam – ant beveik 2 m dydžio postamento stovinti 3 m aukščio figūra.
  5. Didysis ir Drevėtasis Širvinto ąžuolai. Širvinto miške žaliuoja seniausias Metelių regioninio parko ąžuolynas, kurio amžius siekia per 300 metų. Du šio miško medžiai, augantys prie kelio Seirijai – Simnas, paskelbti gamtos paveldo objektais.