Kulto pastatai buvo statomi ne tik dideliuose miestuose, bet ir mažose gyvenvietėse. Statybų iniciatoriai ir užsakovai buvo Didysis kunigaikštis, didikai ir bajorai, smulkieji feodalai, atskiros religinės bendruomenės. Renesanso laikotarpiu dažniausiai buvo statomos nedidelės pavienės parapinės bažnyčios ir sudėtingi vienuolynų ansambliai (bažnyčia, vienuolyno gyvenamasis namas, ūkiniai pastatai). Vienuolynų ansambliuose, be renesanso elementų, gausu gotikos ar liaudies mūrinės architektūros elementų. XVII a. pr. katalikų bažnyčiose juntama baroko įtaka, pasireiškianti interjerų puošnumu, apeigų teatrališkumu.

Šis pažintinis maršrutas gana ypatingas savo sakraline ir architektūrine tematika. Susipažinkite su Lietuvos bernardinų, dominikonų, kamaldulių vienuolynais ir jų įstabia architektūra.

Tai mažiausiai dviejų dienų maršrutas. Maršrutu rekomenduojama keliauti automobiliu. Prieš planuodami savo kelionę atsižvelkite į tai, kad preliminarus laikas nurodytas prie maršruto yra rekomendacinio pobūdžio bei buvo apskaičiuotas atstumui nuo vieno objekto prie kito – visos kelionės galutinis laikas priklausys nuo Jūsų pačių ir laiko praleisto kiekviename iš objektų. Pradėti kelionę galite čia.