Turistinis maršrutas sudarytas mažiausiai dviejų dienų kelionei. Tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos istorijos dalimis. Kultūriniai ir istoriniai objektai gana įvairūs, todėl net išrankiausi keliautojai ras kažką įsimintino.

Pažintinis kelias prasideda Anykščiuose, Lietuvos poeto ir kalbininko Antano Baranausko klėtelėje. Simboliška, tačiau tai pirmasis Lietuvos memorialinis muziejus. Toliau maršrutas driekiasi per įspūdingas gamtos ir istorijos šventoves – Dubingius ir Kernavę. Maršruto viduryje užsuksite į sostinę, pamatysite išskirtinę visame pasaulyje Trakų pilį, bei Lietuvos laikinąją sostinę – Kauną. Kelionės pabaigą vainikuoja vizitas vakarų Lietuvoje, pajūryje esančiuose objektuose: Tiškevičių dvare ir M.K. Čiurlionio name Palangoje.

Tai mažiausiai dviejų dienų maršrutas. Maršrutu rekomenduojama keliauti automobiliu. Prieš planuodami savo kelionę atsižvelkite į tai, kad preliminarus laikas nurodytas prie maršruto yra rekomendacinio pobūdžio bei buvo apskaičiuotas atstumui nuo vieno objekto prie kito – visos kelionės galutinis laikas priklausys nuo Jūsų pačių ir laiko praleisto kiekviename iš objektų

Pažintinį kelią galite pradėti čia.