Kuršių Nerija

8 H
1 H
1 H
Įvertinkite šį maršrutą
Istorija
Keliavimas

UNESCO pasaulio pavelde esanti unikali Lietuvos dalis yra išskirtinė ne tik savo gamta, tačiau ir įspūdingu pritaikymu dviratininkams. Kuršių Nerijoje yra keliasdešimt kilometrų dviračiams skirtų takų. Į pusiasalį pėsčiuosius ir automobilius iš Klaipėdos kelia keltai.

Maršrutu rekomenduojama keliauti automobiliu arba dviračiu. Prieš planuodami savo kelionę atsižvelkite į tai, kad preliminarus laikas nurodytas prie maršruto yra rekomendacinio pobūdžio bei buvo apskaičiuotas atstumui nuo vieno objekto prie kito – visos kelionės galutinis laikas priklausys nuo Jūsų pačių ir laiko praleisto kiekviename iš objektų.

Objektai

Gintaro įlanka Juodkrantėje
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Gintaro įlanka – lankytina vieta Juodkrantėje. 1855 metais prie Juodkrantės begilinant laivybai Kuršių marių dugną, darbininkai dumble aptiko gintaro. Šiuo atradimu netrukus susidomėjo įvairūs verslininkai.

Skulptūra Juodkrantėje
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Juodkrantėje plytinčioje krantinėje, susijungia nuostabaus grožio Kuršių nerijos vandenų panorama bei žmogaus rankomis sukurtas menas.

Raganų kalno skulptūra
5

Raganų kalnas – lankytina vieta Juodkrantėje. Didžioji Raganų kalno skulptūrų dalis išdėstyta aplink vaizdingąjį Eglių slėnį.

Garsų gaudytuvas Juodkrantėje
4.3
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Juodkrantės sengirėje, Dendrologiniame take, įrengta įspūdinga garsų gaudyklė, primenanti megafoną.

Avino kalnas
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Avikalnis yra Juodkrantės kraštovaizdžio draustinio teritorijoje.

Tarp Juodkrantės ir Pervalkos. Iš oro
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Pažintinis takas Naglių gamtos rezervate tęsiasi nuo Juodkrantės iki Pervalkos devynis kilometrus. Čia galima pamatyti Pilkąsias, dar vadinamas Mirusiomis, kopas, užpustytas buvusių gyvenviečių vietas, savaiminės kilmės miško augaliją bei po smėliu palaidotus šimtamečių miškų dirvožemius.

Mirusios kopos
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Pilkosios kopos - dažniau žmonių vadinamos Mirusiomis kopomis.

Kopos nuo marių
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Tarp Preilos ir Nidos, Karvaičių draustinyje stūkso aukščiausia Kuršių nerijos aukštikalnė.

Nidos švyturys virš medžių
4.5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Nida garsėja savo ypatinga ramybe ir kasmet pritraukia būrį jos išsiilgusių keliautojų. Tikras šios ramybės oazės simbolis yra garsusis Nidos švyturys.

Parnidžio kopa
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Pranidžio kopa - lankytina vieta Kuršių nerijoje. Užkopę ant jos, stūksančios Nidos gyvenvietės pietinėje pusėje, apsilankysite baltųjų kopų buveinėje.

Saulės laikrodis Nidoje
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Parnidžio kopą, iškilusią į 53 metrų aukštį, puošia saulės laikrodis - kalendorius. Jį sudaro apskrita aikštelė su puslankiu iškilusiomis nedidelėmis pakopėlėmis, žyminčiomis valandas.

Mirties slėnis prie Nidos
4.6
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Šis slėnis yra tarp Parnidžio ir Sklandytojų kopų. Ten 1870 - 1872 m. buvo įkurta karo belaisvių - prancūzų stovykla. Dėl blogų kalinimo sąlygų, išsekimo, ligų daug belaisvių mirė.