Apie maršrutą
Kelionės trukmė

Susipažinkite su užburiančia Lietuvos gamta ir gamtos paveldo objektais.

Tai mažiausiai dviejų dienų maršrutas. Maršrutu rekomenduojama keliauti automobiliu. Prieš planuodami savo kelionę atsižvelkite į tai, kad preliminarus laikas nurodytas prie maršruto yra rekomendacinio pobūdžio bei buvo apskaičiuotas atstumui nuo vieno objekto prie kito – visos kelionės galutinis laikas priklausys nuo Jūsų pačių ir laiko praleisto kiekviename iš objektų.

Objektai

Medžių lajų takas
4.8
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Anykščių šilelio Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje.

Puntuko akmuo
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Puntukas, dar žinomas kaip Dvaronių akmuo – antrasis pagal dydį, bet pirmasis pagal populiarumą riedulys Lietuvoje. Puntukas sveria apie 265 tonas.

Dubingiai ir tiltas iš oro
4

Archeologai tvirtina, kad archeologiniu požiūriu Dubingiai, tai viena įdomiausių vietų Lietuvoje. Čia surasta keli šimtai vertingų radinių.

Kernavės piliakalnis
5

Kernavė – unikali archeologinė vietovė. Tai miestelis Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje, Neries dešiniajame krante. Miestelis garsus Kernavės piliakalniais

Neries regioninis parkas
4
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Neries regioninis parkas – tai visų pirma Neries upė, su jos vaizdingomis apylinkėmis, mažučiais kaimeliais ir senosios Lietuvos istorijos klodais.

Širvinto didysis ąžuolas ir ženklas
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Didysis ir Drevėtasis Širvinto ąžuolai. Širvinto miške žaliuoja seniausias Metelių regioninio parko ąžuolynas, kurio amžius siekia per 300 metų.

Balbieriškio atodanga
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Balbieriškio atodanga – geologinis gamtos paveldo objektas. Atodanga, nuo kurios atsiveria pasakiško grožio reginys – miškų ir slėnių apsuptas Nemuno vingis.

Nemuno regioninis parkas
3.2
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Nemuno kilpų regioninis parkas buvo įkurtas unikaliam Nemuno ir Punios šilo kraštovaizdžiui, jo gamtinei ekosistemai ir kultūros paveldo vertybėms išsaugoti

Škėvonių atodanga
5

Škėvonių atodanga – geologinis gamtos paveldo objektas, paminklas. Vienas iš vertingiausių geologinių objektų Šiaurės Europoje

Nemuno delta rudenį
3.9
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Nemuno delta yra vakarų Lietuvoje ir Rusijos Kaliningrado srityje, ties Nemuno įtekėjimu į Kuršių marias.

Ventės ragas ir vanduo
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Ventės ragas - ideali geografinė vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti

Kuršių nerija. Nida iš oro
5
PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS

Kuršių nerija – smėlio kopų pusiasalis, susidaręs daugiau kaip prieš 5 tūkstančius metų.  Pusiasalis skiria Kuršių marias nuo Baltijos jūros.