Neries regioninis parkas – tai visų pirma Neries upė, su jos vaizdingomis apylinkėmis, mažučiais kaimeliais ir senosios Lietuvos istorijos klodais. Parkas įsteigtas pačioje gražiausioje Neries atkarpoje, raiškiam upės slėnio kraštovaizdžiui, savitai augalijai ir gyvūnijai, unikaliai Neries vidurupio kilpų sistemai ir natūralių intakų apsaugai bei kultūros paveldui išsaugoti. Parkas įsikūręs trijose savivaldybėse: Vilniaus rajone, Elektrėnų savivaldybėje ir Trakų rajone. Parkas įsteigtas siekiant išsaugoti ypač vertingą Neries vidurupio kilpų sistemą, vertingas miškingo Neries slėnio biocenozes, gausias kultūros vertybes. Čia siūlomos pažintinės ekskursijos, įvairūs turistiniai maršrutai, čia yra įrengtas ilgiausias Lietuvoje pažintinis takas pritaikytas ir neįgaliesiems (2,3 km ilgio) – Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas.

Parko ašis – Neries slėnis su raiškiomis terasomis, raguvomis, kilpomis, šaltinių ir upokšnių santakomis. Upės vagą iš abiejų pusių supa Dūkštų-Šilėnų ir Panerių miškai, kuriuose auga daugiau nei 100 metų senumo pušys, išlikę senų ąžuolų. Parko teritoriją vagoja link Neries tekantys sraunūs, šaltiniuoti, akmeningi upokšniai. Neris parko plote kerta Baltijos aukštumas ir giliai graužiasi per kalvotus kraštovaizdžius. Tokiose vietose susidaro ne tik vaizdingi skardžiai, kilpos, atodangos, bet ir akmenuotos seklumos.

Ruožas tarp Vilniaus ir Kernavės yra viena seniausiai apgyvendintų Lietuvos vietų, pasižyminti savo mitogeografine svarba. Neries pakrantėse stūkso aibė piliakalnių, rasta daug senovės gyvenviečių ir laidojimo kompleksų – pilkapių.

Iki 1957 m. Neries upe reguliariai būdavo plukdomi sieliai, vykdavo laivyba, todėl akmenys ir sraujymės keldavo rimtą pavojų. Daug akmenų iš Neries vagos palaipsniui buvo pašalinta sprogdinant bei velkant į krantą, bet dalis jų liko ir tapo sielininkų mitologijos dalimi. Daugelis dabar upės vagoje matomų didesnių akmenų turi ne tik savo vardus, bet ir susijusias su jais legendas – apie užkeiktus per upę besikėlusius vestuvininkus, brolius, gyvulius ir kt.

Parke įrengti pažintiniai takai, stovyklavietės, regyklos, apžvalgos bokštai. Neries regioniniame parke yra 6 pažintiniai takai ir trasos, kurie pasižymi itin įdomiais gamtos ir paveldo objektais. Dūkštų ąžuolyno pažintiniame take lankytojai gali grožėtis daugiau nei 200 metų senumo ąžuolais, bei daug retų, nykstančių augalų, gyvūnų, kerpių, grybų rūšių. Einant Dūkštos pažintiniu pėsčiųjų taku galima pasigėrėti Dūkštų, Karmazinų atodangomis, užkopti į Karmazinų, Buivydų, Bradeliškių piliakalnius. Čia Neries pakrantėje įrengtas apžvalgos bokštas. Pasirinkus ilgiausiąjį, 23 km ilgio, kelią, pritaikytą kelionėms pėsčiomis, dviračiais ir automobiliais, galima pamatyti daugiau nei 130 m. senumo pušis, gūdžius eglynus ir liepynus. Kelias eina pro Panerių dvarą, Padūkštų, Kragžlių pilkapynus, Pinyklos, Pušyno šaltinius, juo galima pasiekti Bražuolės akmenį ir atodangą, Peklynės kalną. Nuo upės pakrantės matomi vagoje gulintys mitologiniai akmenys. Pakeliui įrengtos 6 poilsiavietės, Apskritos bei Panerių apžvalgos bokštai.