Nuo šiandien, vyriausybės nutarimu, švelninamos karantino sąlygos ir lankytojams atveriami parkai, botanikos sodai, pažintiniai takai, esantys atvirose lauko erdvėse. Kol kas dėl siaurų konstrukcijų lieka neprieinami apžalgos bokštai. Šią vasarą praleiskite pažindami Lietuvos gamtą ir kultūrą!

Išnaudokite ateinančius savaitgalius Lietuvos gamtos ir lauko objektų pažinimui. Jaunt parengė kelis mūsų maršrutų pasiūlymus:

  1. Kuršių nerija – UNESCO pasaulio pavelde esanti unikali Lietuvos dalis yra išskirtinė ne tik savo gamta, tačiau ir įspūdingu pritaikymu dviratininkams. Kuršių Nerijoje yra keliasdešimt kilometrų dviračiams skirtų takų. Į pusiasalį pėsčiuosius ir automobilius iš Klaipėdos kelia keltai.
  2. Nemuno pažintinis kelias – tai, ko gero, vienas iš gražiausių ilgųjų maršrutų Lietuvoje, puikiai iliustruojantis Lietuvos architektūros ir gamtos paveldo  darną. Kelias driekiasi nuo Palemono kalno, palei ilgiausią Lietuvos upę Nemuną ir iki pat šios upės žiočių.
  3. Gamtinis pažintinis kelias – susipažinkite su užburiančia Lietuvos gamta ir gamtos paveldo objektais.
  4. Pajūrio pažintinis maršrutas – pajūrio pažintinis kelias gana ilgas, tačiau savo grožiu gali pakerėti net ir visko mačiusius keliautojus. Kelionė prasideda UNESCO paveldu laikomoje Kuršių nerijos gamtos oazėje, driekiasi link Klaipėdos sakralinių bei istorinių objektų, Palangos kurorto gamtos ir architektūros paveldo, ant Kuršių marių įrengtos Paukščių žiedavimo stoties ir baigiasi dvejomis savo grožiu ir istorija išsiskiriančiomis bažnyčiomis.
  5. Lietuvos dvarų pažintinis kelias – tai palyginti neilgas vienos dienos pažintinis maršrutas skirtas artimesnei pažinčiai su Lietuvos dvarų istorija ir kultūra. Kelionė prasideda Liubavo dvaro muziejuje, kuris įkurtas unikaliame dvaro akmeniniame malūne. Tai unikali galimybė pažinti svarbiausią Lietuvos tradicinio pramoninio paveldo objektą, nes malūnas, kuriame gaminami miltai duonai, per amžius buvo žmogaus egzistencijos pagrindas. Taip pat aplankysite Zyplių, Gelgaudiškio, Jurbarko ir Kidulių dvarus. Paskutiniai kelionės objektai – išskirtiniai žemaičių krašto dvarai, bei Tiškevičių rūmai, kuriuose įsikūręs Palangos gintaro muziejus.
  6. Istorinių Lietuvos objektų pažintinis kelias – turistinis maršrutas sudarytas mažiausiai dviejų dienų kelionei. Tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos istorijos dalimis. Kultūriniai ir istoriniai objektai gana įvairūs, todėl net išrankiausi keliautojai ras kažką įsimintino. Pažintinis kelias prasideda Anykščiuose, Lietuvos poeto ir kalbininko Antano Baranausko klėtelėje. Simboliška, tačiau tai pirmasis Lietuvos memorialinis muziejus. Toliau maršrutas driekiasi per įspūdingas gamtos ir istorijos šventoves – Dubingius ir Kernavę. Maršruto viduryje užsuksite į sostinę, pamatysite išskirtinę visame pasaulyje Trakų pilį, bei Lietuvos laikinąją sostinę – Kauną. Kelionės pabaigą vainikuoja vizitas vakarų Lietuvoje, pajūryje esančiuose objektuose: Tiškevičių dvare ir M.K. Čiurlionio name Palangoje.

Jaunt primena, kad keliaudami Lietuvoje vis dar turite vadovautis Vyriausybės nurodymais. Vis dar privaloma dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius. Asmenys parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose įpareigojami lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus, laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 minučių kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto.